Facebook

שעות

18:30 - 9:00

הפקת אירועים
אירועי חברה
6M9A9859-Edit
אירועים בטבע
IMG_20201231_190514
אירועי קונספט
IMG_20201112_215048
אירועים פרטיים
אירועי הפנינג

הפקת אירועים

מהי הפקת אירועים מקצועית? מה התפקיד של מפיק אירועים בפועלומה ההבדל בין סוגי אירועים המופקים בישראל? 

משום שכל אחד מאיתנו יזם בעבר מסיבת גיוס, מסיבת שחרור, מסיבת יום הולדת, בר או בת מצווה וכן הלאה  אנו נוטים לשכוח שהפקה היא מקצוע לכל דבר ועניין. בשביל להגיע לרמת מקצועיות גבוהה, יש צורך לצבור ניסיון ולהשתמש במיומנות נרכשת. עם זאת, הפקה מקצועית גם נשענת על כישרון מולד. בין היתר, הכישרון המולד יכול לבוא לידי ביטוי ביכולת של גברים ונשים להניע אנשים אחרים לפעולה. כמו כן, הכישרון הנדרש להפקה ברמה גבוהה כולל מחויבות למטרה, אחריות ויכולת לגלות גמישות על רקע הופעת בעיות ותקלות. 

החדשות הטובות הן שכיום יש אנשי מקצוע שמתמחים ספציפית בנושא של הפקת אירועים. כאשר אנשי המקצוע הם אלו שלוקחים אחריות על הפקת האירוע, התוצאה בדרך כלל תהיה טובה יותר. מן העבר השני, יש את האנשים שצריכים לתכנן אירוע ומשתמשים בשירותי הפקה  על מנת שיישאר להם יותר זמן לדאוג לאורחים, לעבוד או לתכנן את אירוע החלומות שלהם. 

במילים אחרות, מה שההפקה עושה זה להעביר לשטח את החזון התאורטי של בעלי האירוע. רק אם יש מפיק אירועים מקצועי שמעורב בתהליך, ניתן לממש גם את החזון היומרני והרחב ביותר. אז מהבחינה הזו, הפקת אירועים היא לא פריבילגיה אלא חלק בלתי נפרד מהתהליך. 

הפקת אירועים עושים עם אלף עד טף 

אלף עד טף מתמחה בהפקת כל סוגי האירועים ומזמינה אותך להצטרף לרשימה ארוכה של לקוחות מרוצים. בגלל שאנחנו גם ניידים וגם מנוסים, יש לנו עכשיו את היכולת לעמוד לרשותך בכל רחבי הארץ. כמו כן, יצירת קשר עם נציגנו היא הפעולה היחידה שמפרידה בינך לבין תכנון של אירוע מושלם בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב. אז אם מדאיגים אותך דברים שאולי לא חשבת עליהם לגבי האירוע  נשמח להיות אלו שמרגיעים אותך ולוקחים אחריות גם על התוצאה הסופית. 

יצירת קשר עם אלף עד טף מאפשרת לך לתכנן את האירוע מההתחלה ועד הסוף. במסגרת התכנון של האירוע, אנו נוכל למשל להסביר לך על הבדלים בין אטרקציות ולהראות לך דוגמאות לפעילויות רלוונטיות. בין לבין, נשמור על מסגרת התקציב עבורך ונדאג שהתהליך של הפקת אירועים פרטיים, עסקיים או ציבוריים יבוצע לפי הסטנדרטים שחשובים לך.  

תהליך הפקת אירועים 

התפקיד של מפיק אירועים הוא לדאוג שכל הגורמים השונים שמעורבים בתהליך יעבדו בשיתוף פעולה. בשביל שמפיק האירועים יבצע את העבודה הזו שלו על הצד הטוב ביותר, עליו להכיר ביחד ובנפרד את התפקיד של שאר גורמי המקצוע. לכן, חברה שמנוסה בהפקת אירועים תעשה עבודה טובה יותר בהשוואה לאנשים פרטיים או לבעלי עסקים שרוצים להפיק את האירוע בכוחות עצמם. 

את האירוע מתכננים על בסיס בריף מסודר. את הבריף הלקוחות מעבירים לפי חזון כללי שיש להם, על פי אירועים קודמים שבהם הם השתתפו ולפי מה שהם חושבים שיתאים לקהל היעד ולאורחים או המוזמנים שלהם. על בסיס הבריף הכללי, מפיקי אירועים צריכים לפצח את הרעיונות שיש בו ולהפוך אותם לתכנית עבודה אופרטיבית.  

אחרי הבריף, הנה למשל מספר שלבים של הפקת אירועים שבלעדיהם כמעט בלתי אפשרי לעמוד בתקציב ובלוח הזמנים כפי שנקבעו מראש: 

  1. התאמת האטרקציות והפעילויות לסוג האירוע  הרבה אירועים נמדדים לפי האטרקציות והפעילויות שיש בהם. אם רוצים שהאירוע יהיה מוצלח, צריך לדאוג שיהיו בו אטרקציות ופעילויות רלוונטיות. מבחינת מפיקי אירועים, מה שעושים זה להשוות בשלבים מוקדמים בין סוגי אטרקציות ולבחור בין מתנפחים ופעילויות. כל עוד מתאימים את האטרקציות והפעילויות לסוג האירוע ולקהל היעד, השמיים הם הגבול. 
  1. בחירת פתרונות תאורה  בשלבים מתקדמים יותר של הפקת אירועים חושבים איך לשלב בהם את פתרונות התאורה הנכונים. פתרונות התאורה חשובים מאוד עבור האירוע, כי הם קובעים את האווירה ואת הרושם הראשוני שאותו יקבלו המוזמנים. אם רוצים להשאיר על האורחים רושם ראשוני חיובי, הדרך לעשות את זה תהיה לבחור יחד עם מפיק אירועים פתרונות תאורה שמתאימים לשעה, לעונה ולקהל היעד. 
  1. דינאמיות וגמישות  הפקת אירועים היא תמיד משהו שנמצא בתנועה. מפיקי אירועים לא יכולים להרשות לעצמם לקפוא על השמרים, כי התפקיד שלהם מחייב אותם לדעת איך לעבוד עם אמנים וכיצד להוציא מהם את המיטב. בין לבין, מפיקי אירועים שמביאים ערך מוסף גם יודעים למצוא את הרעיון הייחודי בכל הפקה ולתת לאורחים וללקוחות הרגשה יוצאת דופן. בשביל לעשות את זה, על מפיקי האירועים להרגיש חלק מהאירוע ולגלות גמישות תוך כדי תנועה.  

תכנית העבודה האופרטיבית שנבנית על בסיס הבריף משמשת לאחר מכן לתיאום ציפיות. ככל שמכינים את תכנית העבודה בצורה מפורטת יותר, כך עולה הסיכוי לסנכרון בין החברה שלוקחת על עצמה את התפקיד של הפקת אירועים לבין הלקוחות שהזמינו ממנה את השירות.  

בחירת שירותי הפקת אירועים 

שירות של הפקת אירועים בוחרים על פי כמה שיותר פרמטרים אובייקטיביים. כאשר משתמשים בפרמטרים אובייקטיביים על מנת לבחור חברה מקצועית, בודקים מה מייחד אותה בהשוואה לחברות מתחרות ואיזה סוג של שירות היא מציעה. לאחר מכן, מבררים באיזה אירועים בדיוק החברה מתמחה והאם היא יכולה להעמיד לרשות הלקוחות גם פתרונות יצירתיים יותר כמו אירועי הפנינג, מתנפחים, אירועי קונספט ועוד. 

לשם השוואה, יש הבדל בין הפקת אירועי חוצות לבין הפקת אירועים בטבע ואירועי חברה. כמו כן, אירועים פרטיים מופקים בצורה אחרת לגמרי וברוב המקרים גם התקציב עבורם נמוך יותר. אז בעוד בעלי האירועים דואגים להזמנת האורחים, התפקיד של חברת ההפקות הוא לדאוג לכל מה שקורה מסביב.  

צרו איתנו קשר

נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין לפרטים ומידע נוסף חייגו 054-6422385

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!